więcej


Książki / raporty

Jak skutecznie wdrożyć CCS w Polsce? Ramy finansowe (11106)

2010-04-15

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'W raporcie przedstawione zostały problemy, z jakimi zmaga się polski sektor energetyczny, oraz koszty jego modernizacji. Technologia CCS została poddana drobiazgowej analizie pod kątem jej potencjału oraz kosztów wdrożenia. Porównano trzy potencjalne scenariusze implementacji CCS. Wreszcie, zaproponowano dla tego procesu optymalny scenariusz wraz z modelem finansowania.
Raport „Jak skutecznie wdrożyć CCS w Polsce? Ramy finansowe” został przygotowany w oparciu o założenie, iż decyzje polityczne w sprawie rozwoju technologii wychwytywania i składowania CO2, zarówno na szczeblu europejskim, jak i krajowym, zapadać będą m.in. na podstawie analizy kosztów inwestycyjnych i operacyjnych przyszłych przedsięwzięć niskowęglowych. Niniejszy raport ma wspierać tę analizę.

Niniejszy raport jest drugim z serii wydawniczej w ramach projektu „Wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla (CCS) jako technologia preferowana dla celów upowszechnienia czystych metod wykorzystania węgla w Polsce” prowadzonego przez demosEUROPA – Centrum Strategii Europejskiej.

Publikacja do pobrania pod adresem:
www.demoseuropa.eu/files/Raport_CCS_II_demosEUROPA.pdfźródło: demosEUROPA - Centrum Strategii Europejskiej
www.demoseuropa.eu


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej