więcej


Książki / raporty

Jaka energetyka w zrównoważonym rozwoju (11094)

2010-08-04

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Publikacja poświęcona jest zapisowi debaty energetycznej, która odbyła się w Lublinie w dniu 22 kwietnia 2008 r. Zawiera wystąpienia prelegenta i panelistów, wprowadzenie, podsumowanie dyskusji oraz ogólną impresję na temat jej wyników.
W debacie wzięło udział 45 zaproszonych z różnych organizacji i instytucji osób, uczestniczyli w niej także studenci Politechniki Lubelskiej. W roli prelegenta wystąpił dr hab. inż. Krzysztof Żmijewski, profesor Politechniki Warszawskiej, a w panelu: dr hab. Tadeusz J. Chmielewski, profesor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, dr Andrzej Juros z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i dr Ryszard Rabiega z firmy BIO POWER Sp. z o.o. Debatę prowadził dr Andrzej Kassenberg, prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju.

Przed debatą prelegentowi i panelistom Instytut na rzecz Ekorozwoju postawił następujące trzy pytania:
  1. Jak należy w przyszłości kształtować strukturę zaopatrzenia w energię w Polsce?
  2. Jaka rola powinna przypaść władzom, przedsiębiorstwom i społecznościom na poziomie regionalnym i lokalnym w aktywnym zaspokajaniu potrzeb energetycznych?
  3. Jaki wpływ powinny mieć uwarunkowania ekologiczne i społeczne na kształtowanie wielkości i sposobów zaspokajania potrzeb energetycznych w przyszłości?
Publikacja do pobrania w pliku PDF


Polecamy także inne publikacje Instytutu na rzecz Ekorozwoju dostępne pod adresem: www.ine-isd.org.pl

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej