więcej


Książki / raporty

Jak skutecznie wdrożyć CCS w Polsce? Polska Strategia CCS (11066)

2011-04-29

Drukuj

img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Niniejszy raport jest kompleksowym studium dotyczącym implementacji technologii wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCS) w Polsce. Ma on na celu stworzenie bazy do dyskusji nad konkretnymi rozwiązaniami w tej dziedzinie.

W raporcie autorzy stawiają tezę, że sprawna implementacja technologii CCS może przynieść Polsce w dłuższej perspektywie szereg korzyści, natury nie tylko prestiżowej, ale i finansowej. CCS może przyczynić się do zwiększenia potencjału polskich ośrodków naukowych i badawczo-rozwojowych, jak również pomóc Polsce w odnalezieniu jej niszy na światowym rynku. To wszystko będzie jednak możliwe tylko w przypadku skrupulatnie zaplanowanego procesu rozwoju i rozpowszechnienia technologii CCS. W tym celu podjęta powinna zostać strategiczna decyzja na szczeblu rządowym, nadająca CCS rangę jednego z kluczowych narzędzi w ramach polskiej polityki energetyczno-klimatycznej.

Raport jest ostatnią publikacją z serii wydawniczej przygotowanej w ramach projektu "Wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla jako technologia preferowana dla celów upowszechnienia czystych metod wykorzystania węgla w Polsce" prowadzonego przez demosEUROPA - Centrum Strategii Europejskiej.

Publikacja do pobrania pod adresem: www.demosservices.home.pl/www/files/Raport_Polska%20Strategia%20CCS.pdf

źródło: demosEUROPA - Centrum Strategii Europejskiej
www.demoseuropa.eu

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej