więcej


Książki / raporty

Mix energetyczny 2050 – analiza scenariuszy dla Polski (13788)

2012-01-04

Drukuj

okladka_mix_2050Niniejszy raport jest pierwszym tego rodzaju opracowaniem, które z jednej strony podsumowuje wyniki dotychczasowych projekcji przyszłej struktury wytwarzania energii w Polsce, a z drugiej przedstawia zestaw wniosków i rekomendacji służących wypracowaniu Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej.

Program ten bazuje na założeniu, iż przestawienie polskiej gospodarki na ścieżkę niskoemisyjną pozwoli sprostać wyzwaniom klimatycznym jakie czekają nasz kraj w najbliższych latach – kluczowym problemem jest uzależnienie polskiej energetyki od wysokoemisyjnej generacji energii z węgla.

Raport opracowany został na zlecenie Ministerstwa Gospodarki przez Instytut Badań Strukturalnych i demosEUROPA – Centrum Strategii Europejskiej.

Publikacja dostępna jest pod adresem:

źródło: Ministerstwo Gospodarki

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej