więcej


Książki / raporty

Niskoemisyjna Polska – refleksje autorskie (15424)

2013-02-26

Drukuj

okladka npW publikacji Instytutu na rzecz Ekorozwoju przedstawiono główne szanse i wyzwania, jakie stwarza Polsce europejska droga dochodzenia do niskoemisyjności.

Dzięki współpracy z polskimi ekspertami m.in. z dziedziny energetyki, transportu, rolnictwa i hodowli zwierząt możliwe było sektorowe omówienie głównych dylematów związanych z transformacją polskiej gospodarki.

"Dochodzenie do niskoemisyjnej gospodarki to zadanie skomplikowane nie tylko z powodu braków technologicznych, niedomkniętych infrastruktur i rozwiązań instytucjonalnych. Wiele z dylematów ukazanych w niniejszej publikacji wynika z lekceważenia zrównoważonego rozwoju, z prowadzenia gry rynkowej bez liczenia kosztów środowiskowych..." – czytamy we wstępie publikacji.

Publikacja do pobrania w pliku PDF.

Polecamy także inne publikacje Instytutu na rzecz Ekorozwoju dostępne pod adresem: www.ine-isd.org.pl.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej