więcej


Książki / raporty

Poprawa efektywności energetycznej budynków – fanaberia czy konieczność? (13411)

2011-10-18

Drukuj

okladka_budynkiZachęcamy do zapoznania się z materiał dla decydentów dotyczącym wdrażania w Polsce dyrektywy budowlanej EPBD (2002/91/WE) oraz jej przekształcenia (2010/31/UE).

Polska ma obowiązek implementacji dyrektyw budowlanych EPBD. Przy wdrażaniu pierwszej tzw. dyrektywy budynkowej nie podjęto nawet próby wykorzystania tej okazji do przeniesienia budownictwa na inny, wyższy poziom jakościowy i technologiczny. Stracono szansę wykorzystania procesu modernizacji budownictwa jako jednego ze stymulatorów rozwoju gospodarczego. Standard budownictwa w Polsce pod względem energetycznym odpowiada standardowi sprzed kilkudziesięciu lat w takich krajach jak Dania, Niemcy, czy Austria. Obecnie wznoszone nowe budynki nie spełniają żadnych europejskich standardów w dziedzinie efektywności energetycznej, nawet zaraz po oddaniu do użytkowania – czytamy w opracowaniu.

Publikacja do pobrania w pliku PDF.

 

źródło: Koalicja Klimatyczna

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej