więcej


Książki / raporty

Post-kopenhaska polityka klimatyczna (11092)

2010-08-06

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Analiza przygotowana przez Centrum für Europäische Politik (CEP) prezentuje komunikat Komisji Europejskiej: Post-kopenhaska międzynarodowa polityka klimatyczna. Komisja podsumowuje w nim Konferencję Narodów Zjednoczonych ds. Klimatu w Kopenhadze w grudniu 2009 roku i nakreśla swoja dalszą strategię w tej kwestii.
Według ekspertów CEP, pozytywną stroną tego dokumentu jest globalne podejście do kwestii klimatu oraz rozszerzenie systemu handlu limitami emisji. Komisja milczy jednak na temat najwazniejszej kwestii: czy będzie w dalszym ciągu stosować jednostronną strategię walki ze zmianami klimatu. Spowodowałoby to likwidację wielu miejsc pracy, nie przyczyniając się do ochrony klimatu.

Publikacja do pobrania w pliku PDF


Autorzy: Dr. Götz Reichert  i Dr. Jan S. Voßwinkel

Analiza przygotowana przez Centrum Polityki Europejskiej z Freiburga. Polska wersja powstała dzięki Fundacji FOR. Streszczenie analizy ukazało się w ,,Rzeczpospolitej" na zielonych stronach. Autorem artykułu opublikowanego na łamach "Rzeczpospolitej" oraz tłumaczem analizy CEP na język polski jest pan Krzysztof Szwałek.


źródło: Forum Obywatelskiego Rozwoju
www.for.org.pl


 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej