więcej


Książki / raporty

Przewodnik po inwestycjach PV (15606)

2013-04-16

Drukuj

okladka pvPrzewodnik, przygotowany przez portal inzynierPV.pl, stanowi przydane źródło informacji dla osób planujących inwestycję w elektrownię fotowoltaiczną.

Pierwszy z cyklu przewodników pozwala na zdobycie wiedzy z zakresu przygotowania do inwestycji. Aby skorzystać, z największych przewidzianych w projekcie ustawy, systemów wsparcia niezwykle ważne jest odpowiednio szybkie przygotowanie niezbędnych dokumentów, określenie warunków budowy systemu fotowoltaicznego i uzyskanie odpowiedniego finansowania.

Dokument zawiera również omówienie najważniejszych zapisów dotyczących PV w ostatnim projekcie ustawy o odnawialnych źródłach energii. Można się dowiedzieć, co oznacza nowo wprowadzone pojęcie sprzedawcy z urzędu oraz dla systemów o jakich mocach zainstalowanych przewidziane jest największe wsparcie.

Dodatkowo opisane zostały dostępne możliwości finansowania systemów fotowoltaicznych za pomocą dotacji, dofinansowania lub kredytu z oprocentowaniem na preferencyjnych warunkach.

Istotnym tematem jest również aspekt przyłączenia elektrowni PV do sieci elektroenergetycznej. Wymagania Operatorów Sieci Dystrybucyjnej przedstawione zostały w prostej i zrozumiałej formie.

Publikacja do porbarnia w pliku PDF.

 

źródło: inzynierPV.pl
inzynierpv.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej