więcej


Książki / raporty

Przewodnik Naukowy do Sceptycyzmu Globalnego Ocieplenia (11068)

2011-03-24

Drukuj

img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'John Cook z portalu Skeptical Science przygotował przewodnik przytaczający zarówno dowody na to, że ludzkie działania powodują globalne ocieplenie, jak też i sposoby, jakimi „sceptycy” wprowadzają w błąd przedstawiając jedynie małe skrawki układanki zamiast pełnego jej obrazu. Niniejsza publikacja stanowi polskie tłumaczenie przygotowane przez portal Ziemia na Rozdrożu.

Sceptycyzm naukowy jest zdrowy. Właściwie nauka z natury jest sceptyczna. Prawdziwy sceptycyzm oznacza rozważenie całości dowodów przed wyciągnięciem wniosków. Jeśli przyjrzymy się bliżej argumentom wyrażającym „sceptycyzm” o klimacie, to co często obserwujemy selektywne wybieranie pewnych faktów i odrzucanie danych, które nie pasują do założonej z góry tezy. To nie jest sceptycyzm. To jest ignorowanie faktów i nauki.

Publikacja do pobrania w pliku PDF

źródło: Skeptical Science
www.skepticalscience.com

tłumaczenie: Ziemia na Rozdrożu
www.ziemianarozdrozu.pl

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej