więcej


Książki / raporty

[R]ewolucja energetyczna dla Polski 2013 (16366)

2013-10-28

Drukuj

okladka rewolucja 2013Raport przygotowany z inicjatywy Greenpeace analizuje dwa możliwe scenariusze rozwoju polskiej energetyki do 2050 roku, tzw. referencyjny – odpowiadający obecnie realizowanej polityce krajowej oraz alternatywny – autorski, z odmiennym udziałem energii z OZE.

Raport pokazuje, że zmiana struktury rynku energetycznego oparta o poprawę efektywności energetycznej i stopniowe przechodzenie na produkcję energii ze źródeł odnawialnych jest realną alternatywą. Udowadniają to przedstawione w raporcie analizy techniczne, ekonomiczne i gospodarcze wykonane na podstawie aktualnych prognoz wzrostu gospodarczego, cen paliw i technologii oraz liczby ludności w Polsce do roku 2050.

Raport został opracowany przez ekspertów z Instytutu Energetyki Odnawialnej we współpracy z Instytutem Badań Kosmicznych i Termodynamiki Technicznej DLR w Stuttgarcie.

Pierwsza wersja raportu ukazała się jesienią 2008 roku. W najnowszej edycji poza aktualizacją i porównawczą analizą kosztów wdrażania obu scenariuszy uszczegółowiona została analiza dostępności odnawialnych zasobów energii i infrastruktury. Znacznie większą uwagę poświęcono przeanalizowaniu możliwości tworzenia miejsc pracy w energetyce ogólnie oraz w regionach.

Publikacja do pobrania w pliku PDF.

źródło: Greenpeace
www.greenpeace.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej