więcej


Książki / raporty

Sprzedaż aukcyjna pozwoleń na emisję (11083)

2010-11-05

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Analiza przygotowana przez Centrum für Europäische Politik (CEP) prezentuje projekt Rozporządzenia Komisji z 14 lipca br. w sprawie harmonogramu, zasad administrowania aukcjami i innych kwestii związanych ze sprzedażą aukcyjną pozwoleń na emisję gazów cieplarnianych.
Pozytywną stroną tego projektu, według ekspertów CEP, jest to, że wczesne publikowanie harmonogramu aukcji, zasad według których będą przeprowadzane oraz procedur związanych ze wspólnym nadzorem zapewni przejrzystość procesu. Rozporządzenie to niestety nie gwarantuje, że do 2013 r. dostępna będzie na czas wystarczająca liczba pozwoleń na emisję po roku 2013, a wykluczenie możliwości ustalenia „zbyt niskich” cen aukcyjnych służy jedynie interesom Państw Członkowskich.

Publikacja do pobrania w pliku PDF

Autorzy: Dr. Götz Reichert  i Dr. Jan S. Voßwinkel

Analiza przygotowana przez Centrum Polityki Europejskiej z Freiburga. Polska wersja powstała dzięki Fundacji FOR. Streszczenie analizy ukazało się w ,,Rzeczpospolitej" na zielonych stronach. Autorem artykułu opublikowanego na łamach "Rzeczpospolitej" oraz tłumaczem analizy CEP na język polski jest pan Krzysztof Szwałek.

źródło: Forum Obywatelskiego Rozwoju
www.for.org.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej