więcej


Książki / raporty

Środowisko Europy 2015. Stan i prognozy. (18294)

2015-03-09

Drukuj
galeria

Prezentujemy najnowszy, wydany w 2015 roku, raport Europejskiej Agencji Środowiska o stanie środowiska w Unii Europejskiej.

"Unia Europejska od 40 lat pełni rolę światowego lidera w dziedzinie ochrony środowiska. Niniejszy raport stanowi syntezę informacji będących wynikiem czterech dekad realizacji starannie przygotowanego, ambitnego programu działań UE. Oparty jest on na kluczowych danych i informacjach, którymi dysponuje Europejska Agencja Środowiska (EEA) i Europejska Sieć Informacji i Obserwacji Środowiska (EIONET).

Ogólnie rzecz biorąc, w działaniach na rzecz zmniejszenia presji na środowisko osiągnięto postępy. Dokonania te są szczególnie godne pochwały, jeśli spojrzeć na nie w kontekście znacznie zmienionej w ciągu ostatnich dziesięcioleci sytuacji w Europie i na świecie. Bez zdecydowanego programu działań znaczący wzrost gospodarczy w tym okresie miałby znacznie poważniejsze skutki dla ekosystemów i zdrowia ludzi. UE pokazała, że dobrze przygotowana i wiążąca polityka ochrony środowiska działa skutecznie i owocuje ogromnymi korzyściami. " czytamy w Słowie wstępnym do raportu.

Streszczenie raportu dostępne TUTAJ


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej