więcej


Książki / raporty

Strategia Energetyczna 2020 (11082)

2010-08-09

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Analiza przygotowana przez Centrum für Europäische Politik (CEP) prezentuje plany Komisji Europejskiej dotyczące kluczowych kwestii polityki energetycznej UE i przyszłej strategi energetycznej.
Eksperci CEP przyjmują z uznaniem plany Komisji dotyczące rozbudowy sieci energetycznych w Europie oraz  stworzenia ram prawnych regulujących kwestię bezpiecznego składowania odpadów atomowych. Jednak według analityków CEP Komisja nie zajęła się sprawą nieefektywnego rozmieszczenia produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Wezwanie do podjęcia zgodnych z zasadami wolnego rynku działań politycznych związanych z ochroną klimatu to za mało – Komisja powinna jednocześnie opowiedzieć się przeciwko działaniom regulacyjnym, w szczególności w dziedzinie polityki technologicznej.

Publikacja do pobrania w pliku
PDF


Autorzy: Dr. Götz Reichert  i Dr. Jan S. Voßwinkel

Analiza przygotowana przez Centrum Polityki Europejskiej z Freiburga. Polska wersja powstała dzięki Fundacji FOR. Streszczenie analizy ukazało się w ,,Rzeczpospolitej" na zielonych stronach. Autorem artykułu opublikowanego na łamach "Rzeczpospolitej" oraz tłumaczem analizy CEP na język polski jest pan Krzysztof Szwałek.

źródło: Forum Obywatelskiego Rozwoju
www.for.org.pl
Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej