więcej


Książki / raporty

Studium nad problemami oceny skutków środowiskowo-przestrzennych eksploatacji gazu z łupków w województwie pomorskim i przyległych obszarach morskich (15047)

2012-11-16

Drukuj

okladka studiumNumer specjalny kwartalnika "Problemy Ocen Środowiskowych" poświęcony jest w całości aspektom środowiskowym i przestrzennym związanym z planowaną eksploatacją zasobów gazu łupkowego w województwie pomorskim i przyległych do niego obszarach morskich.

Wybór Pomorza jako rejonu dla którego powstała ta publikacja jest nieprzypadkowy. Tu właśnie, zgodnie z prognozami dotyczącymi występowania gazu łupkowego, prowadzone są szeroko zakrojone badania sejsmiczne oraz wiercenia poszukiwawcze w celu rzeczywistego rozpoznania jego zasobów.

Studium zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku; a wykonał je interdyscyplinarny zespół ekspertów konsorcjum Instytutu Morskiego w Gdańsku i Biura Projektowo-Doradczego EKO-KONSULT, w skład którego weszło 16 autorów o różnych specjalnościach, w tym w zakresie: ochrony środowiska morskiego i lądowego, ekologii, geologii, zagospodarowania przestrzennego, prawa oraz specjaliści od systemów informacji geograficznej.

Poblikacja dostępna na stronie:

 

źródło: Instytut Morski w Gdańsku

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej