więcej


Książki / raporty

Synteza "World Energy Outlook 2011" (13531)

2011-11-09

Drukuj

okladka_synteza_weo2011Raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej ocenia zagrożenia i możliwości stojące przez światową energetyką oraz prezentuje potencjalne scenariusze rozwoju sektora w najbliższych latach.

Punktem centralnym raportu "World Energy Outlook 2011" jest Scenariusz Nowych Polityk. Opisano w nim możliwe kierunki rozwoju światowego rynku energii, przy założeniu, iż zrealizowane zostaną plany i zobowiązania rządowe w tej dziedzinie.

Scenariusz zakłada, iż wzrost liczby mieszkańców Ziemi o 1,7 mld osób oraz 3,5-proc. średnioroczny wzrost gospodarki światowej, pociągną za sobą wzrost zapotrzebowania na energię o ponad 30 proc. do 2035 r.

Zdaniem analityków Międzynarodowej Agencji Energetycznej, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie konieczne będą inwestycje w infrastrukturę dostaw energii w wysokości 38 bln dol. Prawie dwie trzecie z nich powinny zostać zrealizowane w państwach spoza OECD.

Synteza raportu (w jęz. polskim) dostępna jest pod adresem:

Więcej na: www.worldenergyoutlook.org


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej