więcej


Książki / raporty

Synteza "World Energy Outlook 2012" (15041)

2012-11-15

Drukuj

okladka weo 2012"World Energy Outlook 2012" (WEO-2012) jest adresowany do decydentów z kręgów rządowych, przemysłowych i wszystkich zainteresowanych sektorem energii. Publikacja przedstawia prognozy trendów energetycznych do 2035 r. oraz analizę ich znaczenia dla bezpieczeństwa energetycznego, środowiska i rozwoju gospodarczego.

W opracowaniu tym szeroko opisane są sektory ropy naftowej, węgla, gazu ziemnego, energii odnawialnej i jądrowej, a także kwestie zmian klimatu. Światowy popyt na energię, produkcja, handel, inwestycje i emisje dwutlenku węgla są podzielone na regiony lub kraje, rodzaje paliw i sektory.

Strategiczne analizy zawarte w publikacji obejmują dodatkowo następujące kwestie:

  • Znaczenie odblokowania ekonomicznego potencjału efektywności energetycznej dla rynków energii, gospodarki i środowiska w podziale na kraje i sektory.
  • Sektor energii w Iraku i jego kluczowa rola dla zaspokojenia potrzeb tego kraju oraz światowego popytu na ropę naftową i gaz ziemny.
  • Powiązanie energii z wodą, której zasoby są pod coraz większą presją i o dostęp do której toczy się coraz większa rywalizacja.
  • Sposoby pomiaru postępu w kierunku powszechnego dostępu do nowoczesnych usług energetycznych.


Streszczenie w języku polskim dostępne jest pod adresem:
www.iea.org/publications/freepublications/publication/Polish.pdf

Pełen raport "World Energy Outlook 2012" jest do kupienia na stronie Międzynarodowej Agencji Energetycznej.

źródło: Międzynarodowa Agencja Energetyczna
www.iea.org


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej