więcej


Książki / raporty

Urządzenia konsumujące energię (13832)

2012-01-12

Drukuj

urzadzenia_konsumujaceW tej części cyklu przedstawiono charakterystykę urządzeń konsumujących energię oraz przedstawiano zasady korzystania z nich w sposób energooszczędny.

Rzadko zastanawiamy się nad wpływem urządzeń konsumujących energię na środowisko oraz zmiany klimatu. Jak wynika z badań, to w jaki sposób użytkujemy te urządzenia ma ogromne oddziaływanie na zapotrzebowanie i zużycie energii elektrycznej, a tym samym na kondycję środowiska oraz na oszczędzanie zasobów naturalnych, które się kurczą. Energia elektryczna staje się drogim dobrem, które wymaga oszczędnego gospodarowania. Rozsądne używanie urządzeń konsumujących energię staje się zatem wymogiem zarówno ze względów ekonomicznych, jak i ekologicznych. W celu przybliżenia tej tematyki opracowano broszurę "Urządzenia konsumujące energię", z której dowiemy się także tego, co sprzedawca sprzętu AGD i RTV nie zawsze nam powie.

Publikacja do pobrania w pliku PDF.


Seria broszur została wydana w ramach realizowanego przez Instytut przedsięwzięcia pt.: "Z energetyką przyjazną środowisku za pan brat", finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wszystkie broszury są bezpłatne. W formie drukowanej dostępne są w Instytucie na rzecz Ekorozwoju, ul. Nabielaka 15/1, Warszawa, tel.: 22-851-04-02.

Polecamy także inne publikacje Instytutu na rzecz Ekorozwoju dostępne pod adresem: www.ine-isd.org.pl.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej