więcej


Książki / raporty

Wpływ energetyki wiatrowej na wzrost gospodarczy w Polsce (14425)

2012-06-08

Drukuj

okaldka_eyW niniejszym raporcie przeprowadzona została analiza wpływu energetyki wiatrowej na wzrost gospodarczy w Polsce. W szczególności celem opracownia jest analiza, jak inwestycje w farmy wiatrowe wpłynęły na przychody budżetu centralnego i budżety jednostek samorządowych oraz oszacowanie skali wpływu kosztów wsparcia wytwarzania energii odnawialnej na cenę energii elektrycznej dla odbiorców końcowych. Raport przedstawia również szacunkowe koszty wytwarzania energii elektrycznej w farmach wiatrowych w porównaniu od innych technologii wytwarzania energii w źródłach odnawialnych.

Raport został opracowany przez Ernst & Young we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej oraz European Wind Energy Association.

Dokument został przygotowany w oparciu o ankiety przeprowadzone wśród przedsiębiorstw sektora energetyki wiatrowej oraz jednostek samorządu terytorialnego. Wykorzystano również publicznie dostępne informacje w zakresie stanu rozwoju oraz kosztów funkcjonowania farm wiatrowych, w szczególności dane EWEA oraz PSEW, obowiązujące akty prawne oraz dokumenty programowe, jak również wiedzę ekspercką pracowników Ernst & Young.

Publikacja do pobrania w pliku PDF.


źródło: PSEW

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej