więcej


Książki / raporty

Zrównoważona energia – bez pary w gwizdek (13232)

2011-09-14

Drukuj

okladka_ferZachęcamy do lektury nowej książki autorstwa Davida MacKaya, ktorej polskie wydanie przygotowała Fundacja EkoRozwoju.

Tony Juniper, były dyrektor wykonawczy Friends of the Earth, tak zachęca do jej czytania:

"Poszukiwania bezpiecznej, czystej, obfitej i zrównoważonej energii to jedno z najbardziej krytycznych wyzwań naszych czasów. Ale jak wiele energii potrzebujemy i czy możemy w pełni zaspokoić nasze potrzeby ze źródeł odnawialnych? David MacKay wyrusza na wyprawę w celu znalezienia odpowiedzi na te pytania za pomocą analizy liczbowej energii, którą zużywamy i możemy wytworzyć. Jego konkluzje dobitnie pokazują trudne wybory, których musimy pilnie dokonać. Czytelników zastanawiających się, jak będziemy w przyszłości zaspakajać nasze potrzeby energetyczne czeka naprawdę wyjątkowo pouczająca lektura. Dla osób mających wpływ na politykę energetyczną – czy to w rządzie, w biznesie, czy w NGO – ta książka powinna stać się lekturą obowiązkową..."

"Zrównoważona energia – bez pary w gwizdek" jest dostępna w wersji elektronicznej na stronie Fundacji EkoRozwoju (FER) lub w wersji papierowej, na papierze z recyclingu. Emisje CO2 związane z produkcją książki zostały skompensowane poprzez wykonane przez FER nasadzenia drzew.

Książka została wydana w ramach projektu „Klimatyczna Energia – ogólnopolska kampania promująca racjonalne gospodarowanie energią" dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Publikacja dostępna jest pod adresem: eko.org.pl/energia


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej