więcej


Książki / raporty

Zwiększenie redukcji emisji CO2 do ponad 20 proc. (11084)

2010-11-04

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Analiza przygotowana przez Centrum für Europäische Politik (CEP) prezentuje plany Komisji Europejskiej dotyczące zbadania możliwości podwyższenia celów związanych z poziomem redukcji emisji gazów cieplarnianych do roku 2020 z 20 do 30 proc.
Pozytywną stroną tej propozycji, według CEP, jest fakt, że Komisja nie postuluje obecnie dodatkowej redukcji poziomu emisji gazów cieplarnianych ponad uzgodnione już 20 proc. do roku 2020. Natomiast jej słabą stroną jest pozostawienie przez Komisję otwartej możliwości jednostronnej, dodatkowej redukcji emisji gazów cieplarnianych, przez co akceptuje niemal dwukrotny wzrost kosztów unijnych działań na rzecz klimatu do roku 2020. A unijne podatki związane z emisją gazów oraz działania regulacyjne dotyczące produkcji prowadzą do podwójnego obciążenia, nie dając przy okazji żadnych dodatkowych korzyści dla polityki klimatycznej.

Publikacja do pobrania w pliku PDF

Autorzy: Dr. Jan S. Voßwinkel i Dr. Götz Reichert

Analiza przygotowana przez Centrum Polityki Europejskiej z Freiburga. Polska wersja powstała dzięki Fundacji FOR. Streszczenie analizy ukazało się w ,,Rzeczpospolitej" na zielonych stronach. Autorem artykułu opublikowanego na łamach "Rzeczpospolitej" oraz tłumaczem analizy CEP na język polski jest pan Krzysztof Szwałek.

źródło: Forum Obywatelskiego Rozwoju
www.for.org.pl
Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej