więcej


Publikacje zagraniczne

Behavioural Climate Change Mitigation Options and Their Appropriate Inclusion in Quantitative Longer Term Policy Scenarios (15340)

2013-02-14

Drukuj

okladka dg climaBadanie przeprowadzone na zlecenie Komisji Europejskiej potwierdza, że nasze codzienne decyzje, takie jak wybór środka transportu, warunków mieszkaniowych czy diety, mogą w znaczący sposób przyczynić się do redukcji emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej.

Badanie "Behavioural Climate Change Mitigation Options and Their Appropriate Inclusion in Quantitative Longer Term Policy Scenarios" zostało przygotowane na zlecenie Dyrekcji Generalnej ds. Działań w dziedzinie Klimatu KE przez ekspertów z organizacji CE Delft, Instytutu Fraunhofera na Rzecz Rozwoju Systemów i Innowacji Badań ISI oraz LEI – ośrodka badawczego Uniwersytetu Wageningen.

W badaniu skoncentrowano się na oszacowaniu potencjału redukcji emisji gazów cieplarnianych nieobjętych europejskim systemem handlu emisjami. Zidentyfikowano 36 możliwych zmian zachowań, związanych z transportem i mobilnością, mieszkalnictwem oraz żywieniem. Spośród nich do szczegółowej analizy wybrano jedenaście, które uznano za najbardziej istotne.

Główny raport (w jęz. angielskim) do pobrania w pliku PDF.

 

Pozostałe raporty przygototowane w ramach badania dostępne są na stronie: ec.europa.eu/clima/policies/roadmap/studies_en.htm.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej