więcej


Publikacje zagraniczne

Biofuels barometer (11149)

2010-09-29

Drukuj
Opracowania EurObserv'ER prezentują bieżące trendy dotyczące rozwoju energetyki odnawialnej na terenie Unii Europejskiej. Niniejszy raport poświęcony jest analizie runku biopaliw.
Zużycie biopaliw w transporcie w Unii Europejskiej sięgnęło w 2009 roku 12 mln ton ekwiwalentu ropy (Mtoe), zapowiadając tym samym dalszy spadek tempa rozwoju sektora, którego wzrost za lata 2008 – 2009 wyniósł jedynie 17,8 % (1,9 Mtoe w stosunku do roku poprzedniego). Udział biopaliw we wszystkich paliwach stosowanych w transporcie w UE prawdopodobnie nie przekroczy 4% w 2009 r. co jest wartością daleką od celu na 2010 rok, wynoszącego 5,75% (18 Mtoe).

Publikacja (w jęz. angielskim) dostępna jest pod adresem:
www.eurobserv-er.org/pdf/baro198.asp


źródło: EurObserv'ER
www.eurobserv-er.org
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej