więcej


Publikacje zagraniczne

China's Future Generations. Assesing the Maximum Potential for Renewable Power Sources in China to 2050 (16880)

2014-03-12

Drukuj

chiny WWFChiny mogą przejść na energię odnawialną do 2050 roku i ten rodzaj energetyki może stanowić nawet 80% całego sektora energetycznego w tym kraju. Odnawialny scenariusz będzie kosztował Chiny mniej niż pozostanie przy węglu – dowodzi nowy raport przygotowany przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF.

Raport China's Future Generation został przygotowany przez Energy Transition Research Institute (Entri) na zlecenie organizacji WWF. W raporcie znalazły się cztery scenariusze, w tym przewidujące – wysoką efektywność energetyczną, i wysoki udział energetyki odnawialnej w miksie energetycznym Chin. Entri uwzględnił też rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną Chin.

Oprócz inwestycji w OZE, Chiny powinny jednocześnie zwiększać efektywność energetyczną. Wprowadzenie standardów energooszczędności mogłoby zmniejszyć zapotrzebowanie na energię o prawie połowę w 2050 roku. Dlatego Pekin musi podjąć decyzje w tym zakresie, powołując jednocześnie instytucje odpowiedzialne za wdrażanie ambitnych celów energetycznych. Jedno jest pewne. Raport WWF dowodzi, że Chiny stać na te przemiany.

Pobierz raport w jęz. angielskim.

 

źródło: WWF Polska
www.wwf.pl

 

 

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej