więcej


Publikacje zagraniczne

Climate change, impacts and vulnerability in Europe 2012 (15102)

2012-12-03

Drukuj

okladka eea 2012Raport EEA "Climate change, impacts and vulnerability in Europe 2012" zawiera informacje na temat już obserwowanych i przewidywanych zmian klimatu w Europie i ich skutków środowiskowo-społecznych. Ocenia podatność społeczeństw i ekosystemów i wskazuje te najbardziej narażone.

Skutki zmian klimatu będą zróżnicowane na kontynencie, z falami upałów w basenie Morza Śródziemnego i powodziami na północy. Są one już widoczne w całej Europie, ostatnia dekada była rekordowo ciepła. Brak odpowiednich działań sprawi, że narażenie na ekstremalne zdarzenia pogodowe i koszty szkód nimi spowodowane wzrosną.

Według naukowców niezbędnym krokiem jest opracowanie skutecznych strategii adaptacyjnych, obejmujących m.in. takie działania jak efektywne wykorzystanie zasobów wodnych, dostosowanie przepisów budowlanych, czy rozwijanie infrastruktury przeciwpowodziowej.

Publikacja (w jęz. angielskim) jest dostępna na stronie:

 

źródło: Europejska Agencja Środowiska (EEA)
www.eea.europa.eu

 

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej