więcej


Publikacje zagraniczne

CO2 Emissions from Fuel Combustion - 2010 Edition (11145)

2010-10-25

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Publikacja Międzynarodowej Agencji Energetycznej (International Energy Agency, IEA) prezentuje najnowsze szacunki dotyczące emisji CO2 pochodzących ze spalania paliw kopalnych. Coroczny raport publikowany jest od roku 1997 i stał się ważnym narzędziem wykorzystywanym przez analityków i decydentów. Tegoroczna edycja została stworzona z myślą o delegatach i obserwatorach udających się na Konferencję Klimatyczną COP16 w Cancún.
Zestawione w raporcie dane dla ponad 140 krajów i regionów mają pomóc w zrozumieniu trendów emisji CO2 od 1971 do 2008 roku. Wartości emisji zostały obliczone na podstawie bazy danych IEA oraz metod i współczynników emisji zalecanych przez IPCC.

Raport zawiera:
  • krajowe szacunki emisji CO2 od 1971 r. do 2008 r.,
  • wybrane wskaźniki, takie jak CO2/GDP, CO2/capita, CO2/TPES i CO2/kWh,
  • szacunki emisji CO2 z sektora morskiego i lotniczego, a także inne ważne informacje.
Publikacja (w jęz. angielskim) dostępna jest pod adresem:
www.iea.org/co2highlights/CO2highlights.pdf


źródło: International Energy Agency
www.iea.org

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej