więcej


Publikacje zagraniczne

Energy [R]evolution 2012 (15138)

2012-12-05

Drukuj

okladka er2012Unia Europejska jest na dobrej drodze, by w 2020 roku osiągnąć 20-proc. udział energii odnawialnej w ogólnym bilansie. Jednak aby inwestycje w czystą energię były opłacalne, konieczne jest wyznaczenie celu dotyczącego udziału OZE w roku 2030 – ostrzega Greenpeace w raporcie "Energy [R]evolution 2012".

Raport przygotowany we współpracy z Europejską Radą Energii Odnawialnej (Renewable Energy Council, EREC) i Niemiecką Agencją Kosmiczną (DLR) podpowiada, jak w Europie zbudować bardziej zrównoważony system energetyczny, służący zarówno nam, jak i przyszłym pokoleniom.

Unia Europejska musi stworzyć trwałe ramy dla rozwoju czystej energii. Greenpeace i EREC przedstawiają cztery kroki, które należy podjąć, aby dokonała się omawiana zmiana. Pewne działania UE już podjęła, ale zdaniem autorów raportu konieczne jest ustanowienie kolejnych ambitnych, wiążących celów dotyczących klimatu i energii.

Publikacja (w jęz. angielskim) dostępna jest na stronie:

 

źródło: Greenpeace

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej