więcej


Publikacje zagraniczne

Fukushima Fallout: Nuclear business makes people pay and suffer (15408)

2013-02-22

Drukuj

okladka gp fukushimaNowy raport Greenpeace analizuje szczegółowo niedociągnięcia w międzynarodowych regulacjach dotyczących energetyki jądrowej, które wymuszają na obywatelach ponoszenie większości kosztów spowodowanych katastrofami nuklearnymi, zwalniając tym samym z odpowiedzialności cywilnej właścicieli elektrowni atomowych i dostawców technologii.

Greenpeace zlecił sporządzenie raportu dr. Davidowi McNeillowi, dr. Antony'emu Froggattowi i prof. Stephenowi Thomasowi, ekspertom ds. gospodarki i energetyki jądrowej. Eksperci przeanalizowali międzynarodowe konwencje oraz zasady chroniące przemysł przed ponoszeniem kosztów katastrof w elektrowniach jądrowych.

Więcej informacji o raporcie w artykułe "Przemysł jądrowy unika odpowiedzialności cywilnej".


Publikacja (w jęz. angielskim) do pobrania w pliku PDF.

źródło: Greenpeace
www.greenpeace.org


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej