więcej


Publikacje zagraniczne

Low carbon Jobs for Europe - Current Opportunities and Future Prospects (11164)

2010-04-23

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Wiodąca rola Europy w polityce klimatycznej, szczególnie w zakresie promocji odnawialnych źródeł energii, przynosi coraz więcej tzw. zielonych miejsc pracy. W raporcie WWF przeanalizowano stan już istniejących niskoemisyjnych stanowisk, a także wskazano możliwości wzrostu zatrudnienia w przyjaznych środowisku dziedzinach.
Z raportu wynika, że co najmniej 3,4 mln europejskich miejsc pracy jest bezpośrednio związanych z energią odnawialną, zrównoważonym transportem oraz energooszczędnymi towarami i usługami. Można to porównać z 2,8 mln miejsc pracy w obciążających środowisko gałęziach przemysłu, takich jak górnictwo, energetyka czy produkcja żelaza i stali.

Przewiduje się, że gospodarka niskoemisyjna będzie nadal się rozwijać, podczas gdy zatrudnienie w wydobywczym i zanieczyszczającym środowisko przemyśle będzie stopniowo się zmniejszać.

Publikacja (w jęz. angielskim) do pobrania w pliku PDF


źródło: WWF
www.panda.org

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej