więcej


Publikacje zagraniczne

Planning for a Low Carbon Future. Lessons learned from seven country studies (15104)

2012-11-28

Drukuj

okladka esmapAutorzy raportu przygotowanego przez Energy Sector Management Assistance Program (ESMAP) przyglądają się planom przechodzenia na gospodarkę niskoemisyjną przez wybrane państw i wyciągają wnioski na przyszłość. Wśród analizowanych państwa znalazła się Polska.

Badania nad niskoemisyjnym rozwojem (Low Carbon Growth Country Studies) prowadzone były w latach 2007-2010 przez ESMAP i Bank Światowy w siedmiu krajach – największych wschodzących gospodarkach: w Brazylii, Chinach, Indiach, Indonezji, Meksyku, Polsce i Republice Południowej Afryki. Kraje te mają do odegrania ważna rolę w walce ze zmianami klimatu. W 2007 roku łączne emisje tych krajów stanowiły 33% światowych, a do 2010 trzy z nich (Brazylia, Chiny i Indie) odpowiadały za 40% globalnych inwestycji w odnawialne źródła energii.

ESMAP zestawia wyniki wcześniejszych studiów oraz formułuje praktyczne zalecenia dla decydentów, urzędników państwowych, międzynarodowych funduszy i agencji rozwoju.

Raport (w języku angielskim) można pobrać ze strony:
 
źródło: Energy Sector Management Assistance Program
www.esmap.org

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej