więcej


Publikacje zagraniczne

Renewables 24/7 - Infrastructure needed to save the climate (11166)

2010-04-22

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'W opracowaniu Greenpeace przedstawiono wizję tego, jak światowa sieć przesyłowa powinna zostać zmodernizowana, aby w roku 2050 mogła przyjąć i przesyłać energię, która w 90% pochodzić będzie z odnawialnych źródeł, takich jak wiatr, słońce czy geotermia.
Raport „Zielona energia 24/7 – technologie konieczne do ratowania klimatu” to całościowa wizja przyjaznej dla klimatu infrastruktury energetycznej, która zakłada inteligentne połączenia lokalnych sieci przesyłowych z sieciami wysokiego napięcia. Stworzenie połączeń umożliwiłoby powstanie bezpiecznej sieci przesyłowej niemalże w całości opartej na odnawialnych źródłach energii. W dokumencie zawarto konkretne propozycje rozwoju i modernizacji sieci, a także analizy kosztów takiego przedsięwzięcia.

Publikacja (w jęz. angielskim) do pobrania w pliku PDF


źródło: Greenpeace
www.greenpeace.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej