więcej


Publikacje zagraniczne

Report on the Polish powersystem (16956)

2014-03-19

Drukuj

polska agora lead"Report on the Polish powersystem" to pierwszy dokument powstały na zlecenie Agora Energiewende, niemieckiego forum zrzeszającego ekspertów zajmujących się energią i klimatem. Otwiera cykl analiz profili energetycznych kluczowych europejskich krajów.

W dokumencie opisano strukturę polskiego sektora energii, jego cechy charakterystyczne, ramy prawne oraz przedstawia najważniejsze wyzwania przed nim stojące. Przyjrzano się miksowi energetycznego, strukturze produkcji i konsumpcji energii, głównym graczom na rynku energii oraz samej polityce energetycznej. Dokument ma wzmacniać wiedzę i przygotowywać grunt do potencjalnej współpracy Niemiec z sąsiadami w ramach sektora energetycznego.

Raport stworzył zespół ekspertów związany z Regulatory Assistance Project (RAP), amerykańską organizacji non profit, na zlecenie Agora Energiewende. W wyniku tej współpracy powstanie aż dwanaście dokumentów, w tym jeden o samych Niemczech. Początkowo stworzone profile krajów miały służyć jedynie wewnętrznym celom. Gdy okazało się, że zgromadzone informacje są wartościowe dla innych, forum Agora Energiewende zdecydowało się upublicznić dokument.

Jak przyznają sami twórcy, nie wyczerpuje wszystkich wątków, ale autorzy upubliczniając raport, otwarci są na dyskusję i komentarze, które można przesyłać na adres: countryprofile@agora-energiewende.de. Dokument będzie aktualizowany, a poprawki uwzględnione zostaną w kolejnych jego wersjach.

Raport dostępny jest pod adresem:
www.agora-energiewende.org/topics/energy-policy-in-europe/detail-view/article/agora-startet-berichtsserie-ueber-die-stromsektoren-in-deutschlands-nachbarstaaten/.

 

UD, ChronmyKlimat.pl

 

 

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej