więcej


Publikacje zagraniczne

The State of Renewable Energies in Europe 9th EurObserv'ER Report (11148)

2010-10-01

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Oprócz „tematycznych” barometrów, poświęconych sektorom energii odnawialnej, zespół EurObserv’ER wydaje co roku jeden „ogólny” barometr, podsumowujący postępy poczynione we wszystkich sektorach, porównując te postępy z wyznaczonymi celami UE.
Dziewiąty raport o odnawialnych źródłach energii w Unii Europejskiej Europejski opisuje wzrost ich wykorzystania w 2009 r. Obejmuje użytkowanie energii: biopaliw stałych, płynnych i biogazu; wiatru; energii geotermalnej; energii wodnej cieków (mała hydroenergetyka) oraz mórz i oceanów; jak również energii promieniowania słonecznego (produkcja ciepła i generacja energii elektrycznej w instalacjach fotowoltaicznych i fototermicznych).

Publikacja (w jęz. angielskim) dostępna jest pod adresem:
www.eurobserv-er.org/pdf/barobilan9.pdf


źródło: EurObserv'ER
www.eurobserv-er.org
 
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej