więcej


Publikacje zagraniczne

Tracking Clean Energy Progress (14460)

2012-06-15

Drukuj

okladka_maeW raporcie Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) przeanalizowano postępy we wdrażaniu czystych technologii w sektorze produkcji energii, przemyśle, budownictwie i transporcie.

Analiza nawiązuje do celu 2°C, czyli działań nastawionych na powstrzymanie wzrostu średniej temperatury Ziemi. W raporcie zidentyfikowane zostały główne bariery i szanse rozwoju czystych technologii wytwarzania energii.

W raporcie stwierdzono, że tempo rozwoju czystych technologii nie jest wystarczające z punktu widzenia redukcji emisji gazów cieplarnianych i zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego.

Publikacja dostępna pod adresem: www.iea.org/publications/freepublications/publication/Tracking_Clean_Energy_Progress.pdf


źródło: Międzynarodowa Agencja Energetyczna

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej