PL   |   EN

Zapraszamy na dwie Rozmowy Szymalskiego

Zapraszamy na dwie Rozmowy Szymalskiego
21 grudnia oraz 28 grudnia Wojciech Szymalski przeprowadzi na żywo dwie ciekawe rozmowy o ochronie środowiska i klimacie. Zapraszamy!

Rozmowa 1: Nowy rząd, nowe rozdanie, nowe fundusze?

Termin i miejsce: 21.12 (czwartek), g. 15:00, chronmyklimat.pl (oraz profil FB chronmyklimat) na żywo

Od 12 grudnia 2023 roku mamy nowy Rząd Rzeczpospolitej Polskiej pod kierunkiem Donalda Tuska. Podczas gdy nowi ministrowie urządzają plan działania swoich instytucji na chronmyklimat.pl chcemy porozmawiać o perspektywie ochrony środowiska na całą kadencję. Czy nowy rząd będzie zajmował się tylko wiatrakami czy może czymś jeszcze? A jeśli tak to czym? O to Wojciech Szymalski zapyta profesora Zbigniewa Karaczuna, wieloletniego lidera Polskiego Klubu Ekologicznego, obecnie prezesa jego Okręgu Mazowieckiego i jednocześnie jednego z głównych ekspertów Koalicji Klimatycznej. 

Rozmowa 2: Czemu rozdajemy dotacje dla samochodów?

Termin i miejsce: 28.12 (czwartek), g. 11:00, chronmyklimat.pl (oraz profil FB chronmyklimat) na żywo

Polska to jeden z najbardziej usamochodowionych krajów w Europie. Liczba samochodów na 1000 mieszkańców przekracza w Polsce 680 sztuk. To poziomy najwyższe w Unii Europejskiej i znane jedynie z najbogatszych regionów USA. Jednak czy czujemy się z tego powodu bogaci? Czy idąca w ślad za motoryzacją budowa nowych dróg faktycznie zwiększa naszą wolność i jakość życia? A może stojąc codziennie rano w korku i słuchając radia wciąż zastanawiamy się czy istnieje lepszy świat? O tym problemie Wojciech Szymalski porozmawia z autorami dwóch interesujących książek:

- Martą Żakowską – autorką książki „Autholizm – jak odstawić samochód w polskim mieście?”

- Karolem Trammerem – autorem książki „Ostre cięcie – jak niszczono polską kolej”.

Czytajcie i oglądajcie nas na żywo w internecie!

Finansują nas

Wydarzenie jest współfinansowane z instrumentu finansowego LIFE komisji Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu LIFE_Togetherfor1.5 oraz z Europejskiej Inicjatywy Klimatycznej (EUKI) niemieckiego Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Działań na rzecz Klimatu (BMWK) w ramach projektu TOWARDS CLIMATE-NEUTRAL EU: EFFICIENT ALLOCATION OF EU FUNDS. Opinie wyrażone w materiale promocyjnym i podczas wydarzenia nie stanowią oficjalnego stanowiska współfinansujących.

 

Tagi

Stworzone przez allblue.pl