PL   |   EN

Zapraszamy na debatę „Ekologia w modzie i tekstyliach"

Zapraszamy na debatę Ekologia w modzie i tekstyliach
Już w najbliższą środę (30 września) zapraszamy do udziału w debacie online pt. „Ekologia w modzie i tekstyliach – eko trend, eko edukacja, eko przyszłość”. W której udział wezmą tegoroczni absolwenci Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru (MSKPU): Ilya Ninichuk i Kamila Śladowska, oraz dr Magdalena Płonka – dyrektor MSKPU,a także Agnieszka Dratwa - Art Director Floating Jeans. Debata moderowana będzie przez Konrada Wielądka z Instytutu na rzecz Ekorozwoju.

Debata poruszy pięć aspektów rynku tekstylnego, który głównie związany jest z ogromnym rynkiem modowym, który odpowiada za ok. 20% światowej emisji dwutlenku węgla do atmosfery. W trakcie debaty wspólnie zastanowimy się gdzie leży źródło tego problemu. Odpowiedzialnością za tak zły stan obarczamy ogromne koncerny i sieciówki produkujące na masową skalę, ale czy nie jest to również problem natury politycznej? Pobłażliwe traktowanie producentów, brak regulacji dotyczących produkcji tekstyliów, przerzucanie produkcji do krajów globalnego południa, brak przejrzystości łańcucha dostaw, a na końcu stosowanie greenwashing’u.                                     

Kolejnym problemem który poruszymy w trakcie naszej debaty, jest poziom świadomości ekologicznej wśród producentów. Definicja eko projektu – myślenie o produkcie „od kołyski do kołyski”, oraz rola edukacji w procesie twórczym, co pociąga za sobą poszukiwanie nowych materiałów i technologii materiałowych.

Na zakończenie debaty skupimy się na roli konsumenta który posiada w swoim ręku ogromny oręż, jakim jest świadome dokonywanie wyborów konsumpcyjnych. 

Zapraszamy do udziału w debacie poprzez transmisję online w czasie rzeczywistym na portalu ChrońmyKlimat.pl, oraz facebooku Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju i portalu ChrońmyKlimat.pl

Zobacz debatę (linki będą aktywne w dniu wydarzenia):

- TUTAJ - portal ChronmyKlimat.pl

- TUTAJ - facebook Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju

- TUTAJ - facebook portalu ChrońmyKlimat.pl 


Debata jest częścią projektu „Make Europe Sustainable for All”

Stworzone przez allblue.pl