PL   |   EN

Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym. Zapraszamy na debatę on-line

Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym. Zapraszamy na debatę on-line
Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym. Zapraszamy już 11 lipca 2018 roku o godz. 12:00 na kolejną debatę w ramach projektu "Eko-lokator - edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami".

Debata będzie moderowana przez Hannę Kryszyńską - koordynator projektu Eko-lokator. W debacie udział wezmą również: Piotr Jurkiewicz - architekt, członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów, Certyfikowany Projektant Budynków Pasywnych; Robert Jacek Moritz - Prezes osiedla zrównoważonego Siewierz Jeziorna jesto to dzielnica multi-funkcjonalna, zaprojektowana z myślą o efektywnym gospodarowaniu wodą i ograniczaniu jej zużycia, posiadająca centralny system zagospodarowania wód opadowych. Wody opadowe są gromadzone i odzyskiwane, a następnie powracają do ekosystemu; oraz Karolina Maliszewska - z Fundacji Sendzimira. 

Uczestnicy i uczestniczki debaty, dyskutować będą o problemie związanym z gospodarką wodną budynków wielorodzinnych. Przyjrzą się bliżej zagadnieniom związanym z utratą wody, oraz możliwymi sposobami jego zapobiegania. Poruszą problem zmian klimatu z jakimi musi się zmierzyć współczesne miasto i jak to wpływa na gospodarkę wodną – deszcze nawalne, długotrwałe susze. Dlatego uczestnicy i uczestniczki debaty powiedzą o nowych technologiach, oraz możliwościach ich sfinansowania.

W ramach debaty pojawią się również zagadnienia związane z nowoczesnymi systemami korzystania z wody deszczowej i szarej, jakie mamy dostępne na rynku rozwiązania, jaka jest opłacalność ich zastosowania. Zostanie także omówiona sytuacja i potencjał wykorzystania wody deszczowej w budynkach wielorodzinnych? Oraz zostaną podane przykłady wspólnot mieszkaniowych, które z takich technologii korzystają.

Debata "Gospodarowanie wodą w budynkach wielorodzinnych", jest drugą z trzech, debat w ramach projektu Eko-lokator. Następna, ostatnia już debata, poruszy temat "Roślinność na, wokół i w budynku wielorodzinnym" będzie miała ona miejsce w lutym 2019 roku.


Konrad Wielądek
specjalista ds. PR

Stworzone przez allblue.pl