PL   |   EN

Obejrzyj zapis z debaty "Niskoemisyjny transport w CEE"

Obejrzyj zapis z debaty Niskoemisyjny transport w CEE
W dniu 22 września odbyła się debata pod tytułem "Niskoemisyjny transport w CEE"

W debacie udział wzięli:

  • dr. Wojciech Szymalski - z Instytutu na rzecz Ekorozwoju
  • Michal Hrubý (Czechy) – ukończył studia magisterskie z ekonomii na Škoda Auto University. Jego badania koncentrują się na zielonej ekonomii, dekarbonizacji przemysłowej i zachowaniach konsumentów. Jest autorem „RAPORTU POLITYCZNEGO: Perspektywy dekarbonizacji czeskiego przemysłu motoryzacyjnego” dla organizacji EUROPEUM.
  • Katjuša Šavc (Słowenia) – studiowała europeistykę na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu w Lublanie. Od 2016 roku pracuje w Focus Association for Sustainable Development, zajmując się krajową i europejską polityką transportową oraz dekarbonizacją transportu. Jest również zaangażowana w projekty zrównoważonej mobilności promujące podejście partycypacyjne w planowaniu transportu miejskiego.
  • Lukács Andras (Węgry) – jest prezesem Clean Air Action Group (CAAG, www.levego.hu) na Węgrzech. Jest autorem oraz współautorem ponad 60 opracowań i kilkuset artykułów na temat instrumentów ekonomicznych ochrony środowiska, transportu i środowiska, energii i środowiska oraz niekontrolowanego rozrastania się miast. W latach 2005-2010 był wiceprezesem Sekcji Europejskiej Instytutu Transportu i Polityki Rozwoju (ITDP).
  • Raul Cazan (Rumunia) – specjalista od spraw transportu w 2Celsius.

 

Obejrzyj debatę poniżej:

 

Stworzone przez allblue.pl