PL   |   EN

Dylemat energetyczny Polski, Niemiec i Czech

Dylemat energetyczny Polski, Niemiec i Czech
źródło : euractiv.com
Redakcja EURACTIV.pl ma zaszczyt zaprosić Państwa na e-Konferencję międzynarodową “Dylemat energetyczny Polski, Niemiec i Czech”, które odbędzie się już 20 czerwca (poniedziałek) w godzinach 13:30-15:00.

O czym będzie spotkanie?

Inwazja Rosji na Ukrainę była dla niektórych krajów UE sygnałem alarmowym, aby przyspieszyć działania na rzecz dywersyfikacji źródeł energii i zastanowić się, jak zarządzać istniejącymi zależnościami. Zlikwidowanie luk infrastrukturalnych umożliwiających dywersyfikację mogłoby być pierwszym krokiem we współpracy regionalnej. Te geopolityczne wyzwania pojawiają się w czasie kluczowej rewizji prawa klimatycznego UE, mającej na celu zapewnienie realizacji celów Fit for 55. Pomimo wszystkich różnic, Czechy, Niemcy i Polska stoją przed podobnymi wyzwaniami, dążąc do redukcji emisji, przy jednoczesnym zapewnieniu sprawiedliwej transformacji i bezpieczeństwa energetycznego.

Konferencja będzie koncentrować się na wyżej wymienionych wyzwaniach i polityce UE oraz politykach krajowych związanych z transformacją energetyczną, reformami europejskiego rynku węgla, dekarbonizacją sektora transportowego i budowlanego, cenami energii, wyzwaniami związanymi z wycofywaniem węgla i inicjatywą REPowerEU.

Paneliści

Matthew Baldwin - Zastępca Dyrektora Generalnego, DG Energy
Adam Guibourgé-Czetwertyński - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska i Klimatu w Polsce
Jesse Scott - Dyrektor ds. programów międzynarodowych w Agora Energiewende
Lisa Badum - Posłanka Bundestagu, Przewodnicząca Komisji ds. zmian klimatycznych i energii w Niemczech
Wanda Buk - Wiceprezes Zarządu PGE
Moderator: Karolina Zbytniewska - Redaktor Naczelna EURACTIV Polska

Jak słuchać?

Zapewnimy tłumaczenie symultaniczne w dwóch językach: polskim i angielskim oraz transmisję w następujących mediach społecznościowych: Youtube, Twitter, Facebook, Linkedin. Link do wydarzenia na stronie facebook.

Stworzone przez allblue.pl