PL   |   EN

Rosnące ceny paliw, zachęty wynikające z ustawy o redukcji inflacji, które mogą pobudzić szybki wzrost energii odnawialnej

Rosnące ceny paliw, zachęty wynikające z ustawy o redukcji inflacji, które mogą pobudzić szybki wzrost energii odnawialnej
Szał bezemisyjny – Stany Zjednoczone są teraz na dobrej drodze do pozyskiwania 62% swojej energii elektrycznej ze źródeł bezemisyjnych do 2040 r. dzięki niedawnym zmianom w polityce stanowej i rosnącym kosztom paliw kopalnych, zwłaszcza gazu ziemnego, zgodnie z raportem z drugiego kwartału przez S&P Global Commodity Insights. Chociaż węgiel odnotuje pewne krótkoterminowe zyski w wyniku rosnących cen gazu, to do 2030 r. wiatr zdominuje nowe generacje, poinformowali w czwartek analitycy. Jednak dopiero się okaże, które zasoby wytwórcze wschodzące najbardziej skorzystają na nowo uchwalonej ustawie o redukcji inflacji.

Jak twierdzą analitycy S&P Global Commodity Insights, ustawa o redukcji inflacji może mieć ogromny potencjał, by pobudzić wdrażanie czystej energii, ale Stany Zjednoczone były już na dobrej drodze do znacznego przyspieszenia transformacji energetycznej.

Analitycy, którzy przemawiali na czwartkowym seminarium internetowym, powiedzieli, że firma przewiduje teraz, że Stany Zjednoczone będą pozyskiwać 45% swojej energii elektrycznej ze źródeł o zerowej emisji dwutlenku węgla do 2023 r. i 62% do 2040 r. W tym momencie w 2021 r. Piper powiedział, że te same prognozy miały USA osiągnięcie 46% zerowej emisji dwutlenku węgla w 2040 roku.
„Istnieje wiele powodów, którymi zajmiemy się, dla których te liczby mogą okazać się konserwatywne” – powiedziała Piper.
Piper powiedział, że nowa trajektoria, która nie uwzględnia nowo uchwalonej ustawy o redukcji inflacji, była przede wszystkim efektem dwóch czynników: coraz bardziej ambitnych celów dotyczących czystej energii na poziomie stanowym oraz rosnących
cen gazu ziemnego, z których każdy stanowi około 50% zwiększone zapotrzebowanie na czystą energię. Ale energia wiatrowa i słoneczna nie są jedynymi zasobami czerpiącymi korzyści ze wzrostu kosztów gazu ziemnego – węgiel, jak powiedziała Piper, również ma niewielki powrót, przynajmniej w krótkim okresie. „To utrzyma elektrownie węglowe w całości w najbliższym czasie, ale w dłuższej
perspektywie [wytwarzanie węgla] spada wraz z początkiem kolejnej rundy emerytur” – powiedział Piper. „Widzimy, że ekspansja zielonej energii w zasadzie wypiera węgiel i gaz ziemny… do 2030 r.” Magazynowanie baterii również rośnie, powiedziała Piper, ale nie w tym samym tempie, co energia wiatrowa i słoneczna. S&P Global Commodity Insights przewiduje, że do 2040 r. Stany Zjednoczone rozmieszczą dodatkowe 33 GW w magazynowaniu baterii. Chociaż ogłoszono 38 GW w magazynach, Katherine Nelson, starszy analityk ds. badań energetycznych w S&P Global Commodity Insights, powiedziała, że nie spodziewa się, że każdy projekt aktualnie w kolejkach doczeka się realizacji.

Jednak ustawa o redukcji inflacji, która tworzy ulgę podatkową na inwestycje dla samodzielnych projektów magazynowania energii, może to zmienić, powiedział Nelson. I wydaje się, że prawdopodobnie jeszcze bardziej przyspieszy wdrażanie wszystkich form zielonej energii, powiedział Piper, ze względu na przepisy, które stabilizują istniejące ulgi podatkowe na energię wiatrową i słoneczną, dopóki Stany Zjednoczone nie osiągną 75% redukcji emisji dwutlenku węgla. Nowe ulgi podatkowe na wychwytywanie dwutlenku węgla, zielony wodór, energię geotermalną i jądrową mogą również pobudzić aktywność w tych sektorach, powiedział Piper, chociaż powiedział, że zajmie trochę czasu, aby dokładnie ocenić, jaki wpływ te inne zasoby będą miały na wdrażanie czystych energia.

W skrócie:

  • Według raportu S&P Global Commodity Insights z drugiego kwartału Stany Zjednoczone są obecnie na dobrej drodze do pozyskiwania 62% energii elektrycznej ze źródeł bezemisyjnych do 2040 r.
  • Chociaż węgiel odnotuje pewne krótkoterminowe zyski w wyniku rosnących cen gazu, do 2030 r. wiatr zdominuje nowe elektrownie, poinformowali w czwartek analitycy S&P Global Commodity Insights.
  • Według Steve'a Pipera, dyrektora ds. badań energetycznych w S&P Global Market Intelligence, magazynowanie baterii, mimo że rośnie, jeszcze się nie „wzniosło”. Piper powiedział jednak, że okaże się, które zasoby wschodzącej generacji najbardziej skorzystają na nowo uchwalonej ustawie o redukcji inflacji.

źródło: https://www.utilitydive.com/news/wind-solar-storage-outlook-report-global/630051/?utm_source=CP+Daily&utm_campaign=e9d416d133-CPdaily19082022&utm_medium=email&utm_term=0_a9d8834f72-e9d416d133-36301665 

Stworzone przez allblue.pl