PL   |   EN

Webinar Forum Energii Ukraina na drodze do UE: 18.01.2024, g. 12:30

Webinar Forum Energii Ukraina na drodze do UE: 18.01.2024, g. 12:30
Zapraszamy na webinarium: "Ukraina na drodze do UE. Energetyczno-klimatyczna mapa drogowa w 2024 r." współorganizowane przez Helmholtz Zentrum Berlin oraz Forum Energii, które odbędzie się 18 grudnia 2023 r. w godzinach 12:30-14:00 na platformie Zoom.

W czasie wydarzenia będziemy rozmawiali o tym jak może wyglądać proces akcesji Ukrainy do UE w obszarze energetyki. W gronie osób ze środowiska ekspeckiego, administracji Ukrainy oraz UE będziemy rozmawiali o możliwych scenariuszach. 

Omówimy raport rozszerzeniowy Komisji Europejskiej z 8 listopada 2023 r. oraz decyzję Rady Europejskiej z 14-15 grudnia 2023 r.,  podczas której powinna zapaść  decyzja o rozpoczęciu negocjacji akcesyjnych z Ukrainą. Ponadto wysłuchamy opinii przedstawicieli UE i Ukrainy na temat procesu akcesyjnego. Będziemy mieli możliwość zapoznania się z perspektywą procesu akcesyjnego przedstawicieli UE i Ukrainy. Całość zakończymy sesją pytań i odpowiedzi. Dodatkowo eksperci i ekspertki projektu Green Deal Ukraїna zaprezentują "Energetyczno-klimatyczną mapę drogową: Ukraina wobec UE".

Wśród prelegentów webinarium znajdą się przedstawiciele Komisji Europejskiej (DG ENER), delegacji UE w Ukrainie, European Council on Foreign Relations, ukraińskiego parlamentu, Ministerstwa Energii Ukrainy oraz Rządowego Biura Koordynacji Integracji Europejskiej i Euroatlantyckiej.

Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim i ukraińskim.

Zapraszamy do rejestracji.

Zobacz program wydarzenia

 

Stworzone przez allblue.pl