PL   |   EN

Najważniejsze cechy mocy odnawialnych

Najważniejsze cechy mocy odnawialnych
źródło : pixabay.com
Na koniec 2021 r. globalne odnawialne źródła energii moc wytwórcza wyniosła 3 064 GW. Uwzględniono energię wodną największy udział w globalnej sumie, o mocy 1 230 GW.

Najnowsze dane w porównaniu z poprzednimi szacunkami

W porównaniu z danymi statystycznymi dotyczącymi przepustowości opublikowanymi w sierpnia 2021 r., dane te zostały w górę bardzo nieznacznie. Całkowita moc odnawialna w 2020 podano w zeszłym roku jako 2 802 GW, a nowa wartość w roku 2020 wynosi 2 807 GW (+0,18%).

Jak zauważono w zeszłym roku, większość korekt można wyjaśnić następującymi czynnikami nieprecyzyjnymi wczesnymi danymi dotyczącymi rozproszonej energetyki słonecznej rozproszonej energii słonecznej w kilku krajach (co jest często (które często są zawyżane). W tym roku dokonano również korekty w górę w górę w kilku krajach, dla których dane nie były dostępne a dane szacunkowe zostały sporządzone w ubiegłym roku.

Inną istotną zmianą było zwiększenie czasowych dla generacji pozasieciowej, gdzie znaleziono nowe dane znaleziono nowe dane. Biorąc pod uwagę znaczenie zwiększania dostępu do energii oraz powszechne wykorzystanie energii słonecznej w tym celu, zachęca się kraje do dalszego rozszerzenia gromadzenia danych dotyczących wytwarzania energii poza siecią monitorowania krajowych celów i zadań w zakresie energii.

Cały raport w języku angielskim do pobrania poniżej:

 

Stworzone przez allblue.pl