PL   |   EN

REPOWERING FOR THE PEOPLE: Wyzwania i możliwości dla Państw członkowskich UE

REPOWERING FOR THE PEOPLE: Wyzwania i możliwości dla Państw członkowskich UE
Ponieważ projekt LIFE Unify dobiega końca po trzech latach ciężkiej pracy i ważnych osiągnięć, konsorcjum Unify zorganizowało końcowe wydarzenie na wysokim szczeblu: „ Repowering for the People: wyzwania i możliwości dla państw członkowskich UE. “

Wydarzenie odbędzie się online w dniach 30 czerwca w godzinach 10:00-11:30 CET . Możesz już zarejestrować się TUTAJ!

O czym jest wydarzenie?

Rosyjska inwazja na Ukrainę bardziej niż kiedykolwiek ujawniła kryzys paliw kopalnych, co jeszcze bardziej uwydatniło potrzebę natychmiastowych działań w celu zaradzenia trwającej kryzysowej sytuacji klimatycznej i przyspieszenia potrzebnej transformacji energetycznej. 18 maja Komisja Europejska zareagowała prezentując „REPowerEU” , w celu oderwania UE od importu energii z Rosji i utrzymania cen energii pod kontrolą. 

To wydarzenie na wysokim szczeblu, organizowane w ramach projektu LIFE Unify, omówi, w jaki sposób państwa członkowskie mogą wykorzystać „REPowerEU” jako akcelerator transformacji energetycznej i krajowych działań na rzecz klimatu.

Panel będzie okazją do refleksji nad wąskimi gardłami do przezwyciężenia i możliwościami wykorzystania na poziomie krajowym – od odpowiednich instrumentów finansowania po nadchodzącą rewizję krajowych planów w zakresie energii i klimatu – w celu zapewnienia, że ​​„REPowerEU” wprowadzi UE na ścieżkę 1,5 Cele klimatyczne dostosowane do °C na 2030 r. i stawiają ludzi w centrum transformacji.

Nasi paneliści

  • Gerhard Huemer, SME United 
  • Katerina Davidova, CDE / LIFE Unify
  • Oliver Vardakoulias, CAN Europa
  • Yolanda Garcia Mezquita, DG ENER
  • …i więcej! 

Wydarzenie poprowadzi znana dziennikarka Anca Gurzu (@AncaGurzu). Anca pracuje jako korespondentka Cipher z siedzibą w Brukseli. Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie klimatu i energii oraz przynoszenia najnowszych z UE, w tym 5 lat w Politico. Jesteśmy pewni, że wniesie ciekawą perspektywę do bardzo gorących tematów, które będą w naszych dyskusjach!

Stworzone przez allblue.pl