PL   |   EN

Przeminęło z węglem. Regiony górnicze w poszukiwaniu nowej energii

Przeminęło z węglem. Regiony górnicze w poszukiwaniu nowej energii
Globalne ocieplenie przyspiesza, a wraz z nim prędkości nabiera wiatr zmian w regionach węglowych. Zamknięcie kopalni i elektrowni rodzi kolejne trudności – górnicy potrzebują pracy, regiony szukają nowych źródeł energii, lokalna społeczność zmaga się z perspektywą ubóstwa i wykluczenia. Transformacja trwa, regiony mają za sobą sukcesy i porażki, a przed sobą kolejne wyzwania.

Zapraszamy na Konferencję "Przeminęło z węglem. Regiony górnicze w poszukiwaniu nowej energii" 

19 października br. w godz. 9.30-16.30 w Centrum Prasowym Newserii przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie (miejsce >> TUTAJ)

Konferencja “Przeminęło z węglem. Regiony górnicze w poszukiwaniu nowej energii” odbędzie się 19 października br. w godz. 9.30-16.30 w Centrum Prasowym Newserii przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie. Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić formularz rejestracyjny.

Wydarzenie otworzy podróż w przyszłość. Inspiracją jest Wielkopolska Wschodnia, w której kończą się zasoby węgla brunatnego, a która zamierza zostać pierwszym zeroemisyjnym regionem w Polsce. I to już w 2040 roku! Czy regiony węglowe, które i tak ulegają głębokim zmianom strukturalnym mogą być forpocztą nowej klimatycznej jakości? O przeszkodach, możliwościach i wyzwaniach opowie grono ekspertów, wśród których będą m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, Rady Ministrów, rządu Republiki Federalnej Niemiec oraz reprezentanci niezależnych instytucji badawczych.

W polskich, jak i niemieckich doświadczeniach z kształtowaniem powęglowej rzeczywistości nie zabraknie perspektywy lokalnej społeczności. W panelu o oddolnym zaangażowaniu opowiedzą goście, którzy nową energię widzą nie w stołecznych i unijnych urzędach, ale w zakładzie pracy czy wśród sąsiadów.

Inspiracją dla konferencji jest Wielkopolska Wschodnia, w której kończą się zasoby węgla brunatnego, a która zamierza zostać pierwszym zeroemisyjnym regionem w Polsce już w 2040 roku! Czy regiony węglowe, które i tak ulegają głębokim zmianom strukturalnym mogą być forpocztą nowej klimatycznej jakości? 

Więcej informacji: Program wydarzenia

O przeszkodach, możliwościach i wyzwaniach opowie grono ekspertów, wśród których będą m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, Rady Ministrów, rządu Republiki Federalnej Niemiec oraz reprezentanci niezależnych instytucji badawczych. W polskich, jak i niemieckich doświadczeniach z kształtowaniem powęglowej rzeczywistości nie zabraknie perspektywy lokalnej społeczności. W panelu o oddolnym zaangażowaniu opowiedzą goście, którzy nową energię widzą nie w stołecznych i unijnych urzędach, ale w zakładzie pracy czy wśród sąsiadów.

Rejestracja uczestnictwa w konferencji >> FORMULARZ

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Tagi

Stworzone przez allblue.pl