Zapraszamy na Konferencję "Przeminęło z węglem. Regiony górnicze w poszukiwaniu nowej energii"
19 października br. w godz. 9.30-16.30 w Centrum Prasowym Newserii przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie (miejsce >> TUTAJ)
Konferencja “Przeminęło z węglem. Regiony górnicze w poszukiwaniu nowej energii” odbędzie się 19 października br. w godz. 9.30-16.30 w Centrum Prasowym Newserii przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie. Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić formularz rejestracyjny.
Wydarzenie otworzy podróż w przyszłość. Inspiracją jest Wielkopolska Wschodnia, w której kończą się zasoby węgla brunatnego, a która zamierza zostać pierwszym zeroemisyjnym regionem w Polsce. I to już w 2040 roku! Czy regiony węglowe, które i tak ulegają głębokim zmianom strukturalnym mogą być forpocztą nowej klimatycznej jakości? O przeszkodach, możliwościach i wyzwaniach opowie grono ekspertów, wśród których będą m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, Rady Ministrów, rządu Republiki Federalnej Niemiec oraz reprezentanci niezależnych instytucji badawczych.
W polskich, jak i niemieckich doświadczeniach z kształtowaniem powęglowej rzeczywistości nie zabraknie perspektywy lokalnej społeczności. W panelu o oddolnym zaangażowaniu opowiedzą goście, którzy nową energię widzą nie w stołecznych i unijnych urzędach, ale w zakładzie pracy czy wśród sąsiadów.
Inspiracją dla konferencji jest Wielkopolska Wschodnia, w której kończą się zasoby węgla brunatnego, a która zamierza zostać pierwszym zeroemisyjnym regionem w Polsce już w 2040 roku! Czy regiony węglowe, które i tak ulegają głębokim zmianom strukturalnym mogą być forpocztą nowej klimatycznej jakości?
Więcej informacji: Program wydarzenia
O przeszkodach, możliwościach i wyzwaniach opowie grono ekspertów, wśród których będą m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, Rady Ministrów, rządu Republiki Federalnej Niemiec oraz reprezentanci niezależnych instytucji badawczych. W polskich, jak i niemieckich doświadczeniach z kształtowaniem powęglowej rzeczywistości nie zabraknie perspektywy lokalnej społeczności. W panelu o oddolnym zaangażowaniu opowiedzą goście, którzy nową energię widzą nie w stołecznych i unijnych urzędach, ale w zakładzie pracy czy wśród sąsiadów.
Rejestracja uczestnictwa w konferencji >> FORMULARZ
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.