PL   |   EN

Społeczny Fundusz Klimatyczny – jak połączyć klimat z ochroną społeczną? 16.01.2024, g. 14:00

Społeczny Fundusz Klimatyczny  jak połączyć klimat z ochroną społeczną? 16.01.2024, g. 14:00
źródło : Polska Zielona Sieć
We wtorek 16 stycznia, w godz. 14.00-15.30, Polska Zielona Sieć i Habitat for Humanity Poland zapraszają na webinar podczas którego wyjaśnią na czym polegać będą zmiany w polityce klimatycznej UE i w jaki sposób będą nas dotyczyć.

Już za 2 lata, w 2026 roku, Polska uzyska dostęp do ponad 11 miliardów euro dofinansowania ze Społecznego Funduszu Klimatycznego, który będzie służył łagodzeniu społecznych skutków dalszej transformacji energetycznej. Fundusz powiązany jest z nowym systemem handlu emisjami CO2 w Europie, który obejmie emisje pochodzące z transportu i budynków. Będzie zatem dotyczył nas wszystkich, dlatego tak ważne jest, aby obywatele dowiedzieli się, jakie instrumenty będą mogły pomóc nam przygotować się na nadchodzące zmiany.

W ramach webinaru opowiemy, na czym polegać będą zmiany w polityce klimatycznej UE i w jaki sposób będą nas dotyczyć. Zastanowimy się nad tym, jakie możliwości stwarza nam Społeczny Fundusz Klimatyczny i w jaki sposób instytucje samorządowe, stowarzyszenia i przedsiębiorcy mogą włączyć się w proces jego projektowania (a proces ten powinien zacząć się już teraz). Skupimy się też konkretnie na kwestii ogrzewania budynków i ubóstwa energetycznego – na zagrożeniach i szansach, które powinniśmy w Polsce dostrzec w kontekście planowanych działań UE.

Prosimy o rejestrację na wydarzenie pod poniższym linkiem:

https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_eeHbgB45TfSq9l0lD1TvSQ#/registration

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Spotkanie nie będzie transmitowane na portalu chronmyklimat.pl 

Tagi

Stworzone przez allblue.pl