PL   |   EN

Strona projektu, wróć na

chronmyklimat.pl

Hobby dla seniora – nudzie mówimy STOP (2/7)

Hobby dla seniora  nudzie mówimy STOP (2/7)
źródło : pixabay.com
Poniżej przedstawiamy Wam różne propozycje hobby dla seniorów, dzięki którym możesz urozmaicić swoje codzienne życie. Co ważniejsze – do aktywności tych możesz angażować sąsiada, znajomych, bliskich, rodzinę... to jest Wasz czas – to Wy decydujecie jak duża ma być Wasza frajda!

Hobby, czyli relaks dla seniora 

Hobby nie zawsze musi być wyczerpujące fizycznie i czasochłonne. Istnieje wiele relaksujących zajęć, które nadal wymagają umiejętności, koncentracji i kreatywności. Poniższe pomysły mogą Wam pomóc w walce z codzienną mini-nudą w domu.

Gotowanie i pieczenie

Przygotowywanie posiłków pobudza nasze zmysły i działa relaksująco. Spędzanie czasu w kuchni razem z przyjaciółmi lub rodziną, wypróbowywanie nowych przepisów to świetna zabawa! Nie ma znaczenia, czy jesteś już doświadczonym profesjonalnym szefem kuchni, czy wkraczasz na raczej nieznane Wam terytorium: Każdy, kto czuje pasję do jedzenia, często odczuwa również pasję do gotowania lub pieczenia. Wyjmij zakurzone przybory kuchenne z szafki i rozpocznij eksperymenty kulinarne. Twój umysł, zmysły i głodni bliscy będą ci wdzięczni.

Nasza wskazówka: Jeśli potrzebujesz inspiracji do nowego przepisu lub szukasz wskazówek i instrukcji kulinarnych jako początkujący, skorzystaj z wiedzy w internecie! Niezależnie od tego, czy chodzi o blogi, takie, portale internetowe – wybór pomysłów i sugestii na temat gotowania i pieczenia jest niemalże nieograniczony! Znajdziesz dania proste, szybkie w przygotowaniu dla początkujących i zaawansowanych. Co ważniejsze – znajdziesz również wiele wskazówek co do odpowiedzialnego, zrównoważonego podejścia do gotowania i zakupów. Poszukaj wskazówek jak oszczędzać energię w trakcie gotowania – nauczysz się dodatkowo zadbać o kondycję Twojego portfela. 

Wellness – czyli dobra kondycja dla ciała i ducha

Radość z życia, dobre samopoczucie i równowaga – właśnie to większość ludzi kojarzy z wellness & SPA. Relaks i rekreacja są na pierwszym miejscu. Istnieje wiele sposobów, aby zrobić coś dobrego dla swojego ciała. Jeśli naprawdę chcesz się dobrze bawić, różne krótkie wycieczki wellness, oferują kojące programy relaksacyjne.

W celu zapewnienia Twojemu ciału zaplanowanego wysiłku możesz wykupić karnet i wybrać się na basen lub siłownię. Dowiedz się, czy nie znajduję się w obiekcie oddzielna strefa wellness – możesz skorzystać w niej z różnych zabiegów pielęgnacyjno – regeneracyjnych lub po konsultacji z lekarzem z zabiegów rehabilitacyjnych. Nawet przy domowej rutynie wellness, takiej jak gorąca kąpiel, maska na twarz i intensywna pielęgnacja ciała, możesz pozwolić swojej duszy i ciału na zasłużony odpoczynek. 

Nasza wskazówka: zanim zaczniesz uprawiać aktywnie sport na basenie lub siłowni, skonsultuj się koniecznie z lekarzem, czy nie ma przeciwwskazań co do intensywności lub kategorii wykonywanych ćwiczeń. Pamiętaj – aktywność fizyczna służy utrzymaniu sprawności motorycznej naszego ciała – regularnie i z rozsądkiem. Poszukaj w internecie obiektów sportowych w Twojej okolicy i zapytaj, czy nie są przypadkiem organizowane specjalne zajęcia dla seniorów. Jeśli chcesz przygotować maseczkę na twarz z naturalnych składników – poszukaj wskazówek w internecie – znajdziesz tam dużo różnych pomysłów dla różnych typów skóry. Pamiętaj – wszelkie wątpliwości  co do zastosowania składników konsultuj ze swoim lekarzem lub dermatologiem. 


Informacje tę otrzymujesz od nas w ramach prowadzonego przez Instytut na rzecz Ekorozwoju projektu "#klimaSENIORE - aktywizacja seniorów na rzecz klimatu", który jest realizowany w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Dowiedz się więcej o projekcie #klimaSENIORE

 

Tagi

Stworzone przez allblue.pl