PL   |   EN

Strona projektu, wróć na

chronmyklimat.pl

Hobby dla seniora – nudzie mówimy STOP (7/7)

Hobby dla seniora  nudzie mówimy STOP (7/7)
źródło : pixabay.com
Jeśli chcecie Waszym nowym hobby walczyć nie tylko z nudą, ale przede wszystkim z samotnością, powinniście wybrać Was społecznie angażujące hobby towarzyskie. Obejmuje to wszystkie działania, które odbywają się w zespole, grupie lub podczas zorganizowanych kursów. Hobby dla seniorów to okazja do poznania ludzi, którzy mają takie same zainteresowania jak Wy.

Wolontariat

Wielu emerytów chce wnieść swoim wolnym czasem praktyczny wkład w otaczającą go społeczność. Wolontariat dla seniorów to idealny sposób na wypełnienie wolnego czasu szlachetną aktywnością. Ponadto nie tylko „oddajemy” radość – otrzymujemy wiele radości zwrotnie. Pracując z ludźmi o podobnych poglądach, ale także z obcymi kulturami i różnymi pokoleniami, można nawiązać przyjaźnie i poszerzyć własne horyzonty. Ważne – doświadczenie życiowe seniorów jest bardzo cennym składnikiem dla udanego wolontariatu. Seniorzy są bardzo mile widzianymi partnerami różnych akcji społecznych.

Stowarzyszenia/kluby/związki...

Niektórzy ludzie są członkami stowarzyszeń lub klubów od dzieciństwa do starości. Kluby są wdzięczne za każdego nowego członka i każdą pomocną dłoń. Jeśli jesteście otwarci i chcesz poznać nowych ludzi, możesz to wdrożyć w stowarzyszeniu – nowi ludzie i dobre pomysły. Zainteresuj swoich znajomych i bliskich współpracą na rzecz stowarzyszenia – wspólne działanie w słusznej sprawie zbliża ludzi i daje poczucie misyjności – wpływa na otoczenie, uczy pokolenia. 

Taniec towarzyski

Taniec jest nie tylko zdrowy, ale także stymuluje ośrodek nagrody w mózgu i sprawia, że jesteście szczęśliwi. Ponadto taniec towarzyski w szczególności promuje interakcje społeczne. Taniec towarzyski zazwyczaj obejmuje tańce standardowe i latynoamerykańskie, a także tańce popularne w parach. Większość szkół tańca oferuje szkolenia dla młodych i starszych. Jeśli chcecie doświadczyć więcej emocji, możecie nawet wziąć udział w konkursach i turniejach. 

Zwierzęta domowe

Czworonożny przyjaciel w naszym domu buduje codzienną rutynę, daje zwrotnie uczucia i przynosi wiele radość. Jeśli zawsze chcieliście mieć zwierzaka w domu, ale powstrzymywał Was brak czasu i duża ilość obowiązków, emerytura jest idealnym czasem dla Was. Należy jednak pamiętać, że zwierzęta domowe są żywymi istotami, które potrzebują uczucia i opieki. Ponadto należy spodziewać wydatków, takich jak pasza, wizyty u weterynarza. Najbardziej aktywizującym nas czworonogiem w domu jest bezdyskusyjnie pies. Regularne spacery wprowadzą nowy rytm do naszego życia. Pamiętajmy – spacery również w deszczu, śniegu oraz wczesnym porannym świtem przy ujemnych temperaturach – nie bez powodu pies nazywany jest najlepszym przyjacielem człowieka. Psy są również najbardziej opiekuńczymi zwierzętami domowymi. Zanim wejdziesz w taką długotrwałą relację skonsultuj się konieczne z ekspertami z gabinetu weterynaryjnego lub schroniska dla zwierząt. W tym zakresie musimy podejmować świadome decyzje – czy pies nie będzie za duży, czy będzie odpowiednim kompanem do przedsięwziętych aktywności, czy charakter psa (tak, różne rasy psów mają różne charaktery) będzie korespondował z moim, czy warunki lokalowe będą odpowiednie. 


Informacje tę otrzymujesz od nas w ramach prowadzonego przez Instytut na rzecz Ekorozwoju projektu "#klimaSENIORE - aktywizacja seniorów na rzecz klimatu", który jest realizowany w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Dowiedz się więcej o projekcie #klimaSENIORE

 

Tagi

Stworzone przez allblue.pl