PL   |   EN

Strona projektu, wróć na

chronmyklimat.pl

Poznaj laureatów konkursu Miejsce Przyjazne Seniorom 2021-2023

Poznaj laureatów konkursu Miejsce Przyjazne Seniorom 2021-2023
źródło : UM Warszawa
W piątek, 29 kwietnia, odbyła się gala finałowa konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom” organizowanego przez Warszawską Radę Seniorów oraz Zespół Realizacji Polityki Senioralnej Biura Pomocy i Projektów Społecznych m. st. Warszawy. Kapituła konkursu przyznała 19 wyróżnień.

Konkurs „Miejsce Przyjazne Seniorom” w 2021 roku odbył się już po raz siódmy. Z uwagi na wcześniej panujące obostrzenia sanitarne, uroczysta gala połączona z wręczaniem certyfikatów miała miejsce dopiero 29 kwietnia 2022 r. Tym razem swoich gościnnych progów użyczyło Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”. Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in. Pani Marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska Posłanka na Sejm RP, Posłanka na Sejm RP Aleksandra Gajewska oraz Zastępczyni Prezydenta m.st. Warszawy Pani Aldona Machnowska-Góra, a także przedstawiciele Biura Pomocy i Projektów Społecznych. Z koncertem wystąpił zespół „Dereń”.

Łącznie do konkursu wpłynęło 37 wniosków, w tym 4 wnioski indywidualne. Wszystkie zgłoszone miejsca zostały wnikliwie ocienione przez przedstawicieli Dzielnicowych Rad Seniorów. O tym jak wyglądał przebieg konkursu i praca Kapituły, podczas gali, opowiedziała zebranym Pani Małgorzata Żuber-Zielicz – Przewodnicząca Warszawskiej Rady Seniorów.

W konkursie wyróżniane są instytucje, firmy i organizacje, wydarzenia cykliczne i osoby, które w szczególny sposób wychodzą naprzeciw potrzebom starszych mieszkańców Warszawy. Często działania te znacznie wykraczają poza podstawowy, statutowy zakres ich aktywności. Wyróżniane są miejsca bez barier architektonicznych, oferujące atrakcyjne i praktyczne dla seniorów zniżki oraz ulgi, w których jakość świadczonych usług wykracza ponad standardową relację z mieszkańcem i opiera się na zrozumieniu oczekiwań osób starszych.

Certyfikaty zostały przyznane na lata 2021-2023 w 6 kategoriach:  administracja publiczna, kultura, edukacja i oświata, zdrowie i pomoc społeczna, sport i rekreacja oraz gastronomia. Zostały przyznane również 3 wyróżnienia indywidualne dla osób przyjaznych seniorom.

Poniżej lista miejsc i wyróżnień indywidualnych przyznanych w konkursie.

 


Informacje tę otrzymujesz od nas w ramach prowadzonego przez Instytut na rzecz Ekrozwoju projektu "#klimaSENIORE - aktywizacja seniorów na rzecz klimatu", który jest realizowany w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Dowiedz się więcej o projekcie #klimaSENIORE

Stworzone przez allblue.pl