PL   |   EN

60 dni po szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow. Co dalej?

60 dni po szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow. Co dalej?
Podczas ostatniego szczytu klimatycznego w Glasgow przedstawiciele państw spotkali się, aby wspólnie działać na rzecz ochrony i ustabilizowania klimatu. Ogromną trudnością w znalezieniu idealnego rozwiązania jest odmienna sytuacja i poziom ubóstwa tak wielu krajów, z różnych zakątków świata. Każda z decyzji powinna być zaakceptowana przez wszystkie z państw uczestniczących w szczycie.

Jak wiadomo, nie jest to łatwe zadanie, niemniej jednak rządzący podejmują próby znalezienia idealnego rozwiązania. Czy możemy jednak mówić o wyraźnych efektach i konkretnych ustaleniach, które rzeczywiście uchronią nas przed klimatyczną katastrofą?

 

Cele uzgodnione podczas Szczytu Klimatycznego w Glasgow to wierzchołek góry lodowej w walce z kryzysem, z którym mierzy się świat. Przed wszystkimi państwami stoi ogromne wyzwanie, aby sukcesywnie wdrażać obowiązujące decyzje w najbliższych latach. Niestety kryzys klimatyczny znacznie postępuje, dlatego kluczowym jest szybki czas działania.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w debacie online, poświęconej powyższym zagadnieniom, organizowanej przez Instytut na rzecz Ekorozwoju, która odbędzie się 13 stycznia o godzinie 11:00. Uczestnikami debaty będą: 

●      Adam Guibourgé-Czetwertyński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska odpowiedzialny za negocjacje klimatyczne ze strony polskiego rządu,

●      Stephen Steele, Szef Działu Prosperity Ambasady Wielkiej Brytanii w Polsce,

●      Izabela Zygmunt, reprezentantka przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce,

●      Maciej Wereszczyński, reprezentant polskiej Koalicji Klimatycznej, uczestnik COP26 w Glasgow,

●      Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

 

Debata będzie transmitowana bezpośrednio na portalu chronmyklimat.pl oraz na naszym wydarzeniu na Facebooku, do którego gorąco zapraszamy.

Stworzone przez allblue.pl