PL   |   EN

Debata on-line: Energetyka dla ludzi: wyzwania i możliwości dla państw członkowskich UE

Debata on-line: Energetyka dla ludzi: wyzwania i możliwości dla państw członkowskich UE
„Energetyka dla ludzi: wyzwania i możliwości dla państw członkowskich UE”. Spotkanie odbędzie się 30 czerwca 2022 roku on-line, od godziny 10 do 11:30.

Inwazja Rosji na Ukrainę ujawniła kryzys paliw kopalnych bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, uwypuklając potrzebę podjęcia natychmiastowych działań przeciw kryzysowi klimatycznemu i przyspieszenia potrzebnej transformacji energetycznej. 18 maja 2022 Komisja Europejska zareagowała, przedstawiając projekt "REPowerEU", którego celem jest uniezależnienie UE od importu energii z Rosji oraz utrzymanie cen energii pod kontrolą. 

Powyższe wydarzenia są pretekstem do organizacji spotkania on-line pt.: „Energetyka dla ludzi: wyzwania i możliwości dla państw członkowskich UE”. Spotkanie odbędzie się 30 czerwca 2022 roku on-line, od godziny 10 do 11:30. Na spotkanie obowiązuje rejestracja pod linkiem: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_PC23nOK8RESq48751GfQAA. Nie jest przewidziana transmisja dla osób niezarejestrowanych. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim. 

Podczas tego wydarzenia na wysokim szczeblu, zorganizowanego w ramach projektu LIFE Unify, omówione zostanie, w jaki sposób państwa członkowskie mogą wykorzystać "REPowerEU" jako akcelerator transformacji energetycznej i krajowych działań na rzecz klimatu. 

Panel będzie okazją do zastanowienia się nad wąskimi gardłami do pokonania i możliwościami do wykorzystania na poziomie krajowym - od odpowiednich instrumentów finansowania do zbliżającej się rewizji Krajowych Planów Energetycznych i Klimatycznych - w celu zapewnienia, że "REPowerEU" wprowadzi UE na drogę do osiągnięcia celów klimatycznych na 2030 r. zgodnych z normą 1,5°C i postawi ludzi w centrum transformacji.

Do rozmowy zostali zaproszeni następujący goście:

Giulio Federico – kierownik działu, grupa zadaniowa ds. odbudowy i odporności, Komisja Europejska

Olivier Vardakoulias - koordynator ds. finansów i dotacji, CAN-Europe

Gerhard Huemer - dyrektor ds. polityki gospodarczej, SME United

Yolanda Garcia Mezquita - zastępca kierownika działu, DG ENER

Kateřina Davidová - koordynator projektu, CDE, LIFE-UNIFY

Anca Gurzu, Cipher - moderator

Tagi

Stworzone przez allblue.pl