PL   |   EN

RAPORT: Zmiany klimatu w oczach opinii publicznej

RAPORT: Zmiany klimatu w oczach opinii publicznej
Nowe badanie programu Yale dotyczące zmian klimatu podniosło temperaturę dyskusji międzynarodowych opinii publicznych na temat kryzysu klimatycznego.

Dane z opublikowanego raportu wyraźnie pokazują, jak powszechny stał się strach o przyszłość naszego klimatu. Respondenci w Meksyku (95%), Portugalii i Chile (po 93%) najczęściej twierdzą, że są „bardzo zaniepokojeni” lub „trochę zaniepokojeni” zmianami klimatycznymi. Ludzie są świadomi ostatnich wydarzeń: respondenci w Szwecji i Niemczech (po 66 proc.) słyszeli o zmianach klimatu w swoim codziennym życiu przynajmniej raz w tygodniu. Jednak nadal istnieją szare obszary wyjaśniające, dlaczego zachodzą zmiany klimatyczne. Respondenci z Hiszpanii (65%), Szwecji (61%) i Tajwanu (60%) uważali, że zmiany klimatyczne są spowodowane głównie działalnością człowieka, ale w Jemenie (21%) i Indonezji (18%) postrzeganie było zupełnie inne. Międzynarodowa opinia publiczna w sprawie zmian klimatu 2022przebadał ponad 108 000 użytkowników Facebooka w 192 krajach.

RAPORT do podbrania (wersja angielska)

https://climatecommunication.yale.edu/wp-content/uploads/2022/06/international-public-opinion-on-climate-change-2022a.pdf

źródło: https://climatecommunication.yale.edu

Stworzone przez allblue.pl